Müdürümüzden

                                                                                                                                                                                    12 Haziran 2020

Sevgili Öğrencilerimiz,                                                                                                                                                                     

Küresel salgın nedeniyle bu dönem uzaktan öğretim yoluyla vermek durumunda kaldığımız derslerin sonuna yaklaştık. Sizlere bu süreçte verdiğimiz çevrimiçi yabancı dil derslerinden azami düzeyde yararlanabildiğinizi umuyorum. Aradan geçen yaklaşık üç aylık zaman diliminde birlikte davranmaya gayret gösterdik. Sizlerden ve hocalarımızdan aldığımız geri bildirimler ışığında öngörülerimizden de daha başarılı bir görüntü sergilediğimizi düşünüyorum. Yüksekokul olarak yaklaşık 13.000 öğrenciye bu süreçte uzaktan öğretim verdik. Ufak tefek eksiklik ve deneyimsizliklerimiz için karşılıklı olarak hoşgörülü olduk. Sizler gibi biz hocalarınız da yabancı dil öğrenme maceranızda yüz yüze sınıf ortamında canlı ve dinamik bir süreç geçirmek isterdik. Ancak her birimizin ve toplumun sağlığı daha öncelikli olduğundan bu süreci ağırlıkta evlerimizde geçirdik. “Normalleşme” çabalarının arttığı bugünlerde yakın bir zamanda siz sevgili öğrencilerimizin daha güzel günlerde ülkemizin saygın ve en başarılı üniversitelerinden biri olan Hacettepe’mizde mesleki eğitimlerinize devam edeceksiniz.

Şimdi önümüzde bir sınav dönemi var. Hafif de olsa bir telaş ve heyecan içinde olmanızı anlayışla karşılıyoruz. Bu durumunuzu da dikkate alarak, sizin için olabilecek en öğrenci dostu sınav uygulamaları ile ölçme değerlendirme yöntemlerini devreye sokmak için çaba sarf ettik.   Yüksekokulumuzda bu çalışmaları titizlikle yürüten bir koordinasyon ekibimiz var. Yine de sınav uygulamalarının öncesinde veya esnasında ortaya çıkabilecek teknik sıkıntılarda öncelikle hocalarınızı haberdar etmenizi ve yönlendirmelere titizlikle uymanızı bekliyoruz.

Bugüne kadar uzaktan öğretim sürecine sağladığınız katılım için her birinize ayrı ayrı teşekkür eder, genel ve yeterlik sınavlarında üstün başarılar dilerim.

Sevgilerimle   

Dr. Recep Özbay

 

                                                                                                                                                                                     25 Mart 2020

Sevgili Öğrencilerimiz,                                                                                                                                                                       

Bu olağanüstü günlerde elbette ki her şeyden önce sağlığımızı düşüneceğiz. Ancak hayat devam ettiğine göre eğitim-öğretim de devam edecektir. Yabancı dil öğretiminde uzun araların öğrencileri telaşlandırdığını biliyoruz. Siz evlerinizde kendinizi koruma altına aldığınız bu süreçte Üniversitemiz ve Yüksekokulumuz sizler için gereken önlemleri almaya çalıştı.

30 Mart Pazartesi günü itibariyle gerek hazırlık birimlerindeki derslere (Almanca, Fransızca ve İngilizce) gerek zorunlu ve seçmeli yabancı dil derslerine kaldığımız yerden uzaktan eğitim yaparak devam edeceğiz. Sizlerden ricamız; yapılacak olan bilgilendirmelere bağlı kalarak üzerinize düşeni yapmaktır. Bu süreçte belki örgün eğitimdeki bazı olanakları kullanamayacağız ama biz yine de sizleri mesleki eğitiminize olabildiğince eksiksiz olarak hazırlamak istiyoruz.

Tüm derslerimiz “Blackboard” üzerinden yapılacaktır. Her biriniz kayıtlı olduğunuz şubede ve kendi hocalarınızla eğitiminize devam edeceksiniz. İlk günlerde bazı teknik sıkıntıların yaşanması olasıdır. Telaşa kapılmadan öncelikle hocalarınızı durumdan haberdar etmenizi bekliyoruz. Yüksekokulumuz bünyesinde olası sıkıntılara karşı hazırlıklıyız. Sınavlar konusunda henüz netleşen bir durum yoktur. Yakın zamanda bu konuda da sizleri bilgilendireceğiz.

Sevgili öğrencilerimiz, bu özel dönemde birlikte davranarak birlikte başarılı olabiliriz. Bu noktada sizlere güvenimiz sonsuzdur.

Hepinize sağlıklı ve başarılı bir dönem dilerim.

 Dr. Recep Özbay

Hacettepe Üniversitesi Yabanci Diller Yüksekokulu, Beytepe 06800 Ankara
Tel: (00-90-312) 297 80 85  |  Belgeç (faks): (00-90-312) 299 21 58  |  ydyo@hacettepe.edu.

       Webmaster: Mehtap KOCAOĞLU ŞENOL


Sorumluluk Sınırı