TOEFL IBT

TOEFL sonucunu Hacettepe Üniversitesine göndermek isteyen adaylar için bilgi:

Teste katılanlar test puanlarını Hacettepe Üniversitesi'ne yönlendirmelidirler. Hacettepe Üniversitesi, öğrencilerin bizzat sundukları TOEFL iBT® Test puan raporlarını kabul etmemektedir. Lütfen, test için kayıt esnasında Hacettepe Üniversitesi'nin kurumsal kodu olan 8812 belirtiniz. Halihazırda testi almış ve kayıt sırasında Hacettepe Üniversitesi'nin kurumsal kodunu belirtmediyseniz şayet, bu durumda lütfen test sonrası Hacettepe Üniversitesi'ne test puanlarını nasıl yönlendirebileceğinizi öğrenmek için test organizasyonun web sitesini (https://www.ets.org/toefl/ibt/scores/send) ziyaret ediniz.

 

Toefl sınav tarihleri ve Test Merkezleri seçimini ETS kurmunun kendi sitesi üzerinden yapmanız gerekmektedir. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

 

TOEFL iBT Testini alacaklar için test hakkında bilgi:

www.toeflgoanywhere.org  web sayfası testi alacaklara test hakkında ayrıntılı bilgi verir. Ayrıca ücretsiz hazırlık materyalleri sunar, videolar içerir ve TOEFL Testine buradan kayıt olunabilir.

- ETS, testi alacaklar için, TOEFL test uzmanlarından birine soru sorabilecekleri webinar serileri  TOEFL Talks ( https://www.ets.org/toefl/ibt/prepare/toefl_talks ) da sunmaktadır.

- ETS, öğrencilere TOEFL Testi için ücretsiz bir MOOC sunar. Bu, testi alacak olanlara test için hazırlanmalarına yardımcı olan altı haftalık ücretsiz bir kurstur. İlerleyen tarihlerdeki TOEFL MOOC programları ve kayıt için linke tıklayınız:  TOEFL® Test Preparation: The Insider’s Guide

    

     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hacettepe Üniversitesi Yabanci Diller Yüksekokulu, Beytepe 06800 Ankara
Tel: (00-90-312) 297 80 85  |  Belgeç (faks): (00-90-312) 299 21 58  |  ydyo@hacettepe.edu.

       Webmaster: Mehtap KOCAOĞLU ŞENOL


Sorumluluk Sınırı