BAŞIMIZ SAĞ OLSUN
Yabancı Diller Yüksekokulu’nda bir ilk: Son üç yılda 9 kitap yayını
YDYO Mesleki Gelişim Koordinatörlüğü Ofisi Açıldı
Kitaba ulaşmak için tıklayınız.
Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimi

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimimiz öğrencilerin kişisel, duygusal, sosyal, eğitsel ve mesleki gelişimlerini başarılı bir biçimde gerçekleştirebilmelerini sağlamak amacıyla önleyici hizmetler sunmaktadır.

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimimiz öğrencilerin kişisel gelişimlerini desteklemeyi, zihinsel, duygusal, davranışsal yönden gelişmelerine katkıda bulunmayı; akademik, sosyal, kişisel sorunlarını çözmelerinde yardımcı olacak bilgi ve beceriyi edinmelerine yönelik destek vermeyi ve yanı sıra stres ile başa çıkma ve problem çözme becerilerini geliştirerek yaşam kalitelerini arttırmayı amaçlamaktadır.

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Biriminde temel ilke gizliliktir. Başvuruda bulunan kişilerle ilgili bilgiler (kendi rızası olmadan) hiçbir kişi ya da kurumla paylaşılmaz. Sizinle ilgili bilgiler ancak sizin veya bir başkasının zarar görmesi ya da hayatı tehlike altında olması durumunda paylaşılabilir. Bu koşullar altında dahi, başka birisine bilgi vermeden önce sizinle temasa geçilmeye çalışılır.

Başvuruda bulunan tüm kişiler bireysel farklılıkları ne olursa olsun aynı duyarlılıkla ve saygıyla kabul edilir.

Psikolojk Danışma ve Rehberlik Birimimiz; üniversite ve yurt yaşamına uyum sürecini kolaylaştırma ve bu alanda karşılaşılabilecek problemlerle baş etme becerilerini kazandırma, sınav kaygısı, depresyon, ilişki problemleri ve uyum problemleri gibi farklı konularda grup çalışmaları yapmakta, eğitim seminerleri düzenlemekte ve bireysel danışmanlık hizmeti vermektedir.

Uzman ve Birim Sorumlusu :

Dr. Zeynep Erdil

Ofis: Yabancı Diller Yüksekokulu 2. kat No: 20 (hafta içi 09:00 - 17:00 saatleri arasında uğrayabilirsiniz)

e-posta: ydyopdr@gmail.com

 


Psikolojik Danışma ve Rehberlik Uzmanımız Dr. Zeynep ERDİL tarafından hazırlanan "Sınav Kaygısı ve Baş Etme Yolları" ile ilgili videoya ulaşmak için buraya tıklayınız.

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Uzmanımız Dr. Zeynep ERDİL tarafından hazırlanan "Aşırı Düşünmek" ile ilgili videoya ulaşmak için buraya tıklayınız.

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Uzmanımız Dr. Zeynep ERDİL tarafından hazırlanan "Üniversite Yaşantısına Uyum 2" ile ilgili videoya ulaşmak için buraya tıklayınız.