Yabancı Diller Yüksekokulu’nda bir ilk: Son üç yılda 9 kitap yayını
YDYO Mesleki Gelişim Koordinatörlüğü Ofisi Açıldı
Bilgi ve randevu için tıklayınız.
Kitaba ulaşmak için tıklayınız.
Sevgili Öğrencilerimiz,

Öncelikle hepinizi üniversiteye giriş sınavında gösterdiğiniz başarı için tebrik ediyorum. Ülkemizin öncü üniversitelerinden Hacettepe’ye hoş geldiniz.

Yabancı dil hazırlık eğitimine önümüzdeki pazartesi günü itibariyle başlıyoruz. Pandemi koşulları nedeniyle neredeyse üç yıldır çevrimiçi ve karma eğitim şeklinde yürüttüğümüz derslerimizi bu akademik yılda nihayet yüz yüze yürütecek olmamızın sizler gibi biz de mutluluğu içindeyiz.

Bizimle birlikte geçireceğiniz bu bir yılda, bir taraftan yabancı dil öğrenirken diğer taraftan da Üniversitemizin kültürüne alışacaksınız. Yabancı dilin mesleki geleceğiniz için taşıyacağı önem açısından bu bir yıldan en azami verimi almak için planlı ve yüksek bir enerjiyle çalışmanızı bekliyoruz. Bu imkân kolay elde edilmiyor ve sizler bu fırsatı yakalamış ender öğrencilerdensiniz. Yüksekokulumuzda zengin ders içerikleri ve çağdaş yabancı dil öğretim yöntem ve teknikleriyle hazırlanmış müfredatlar eşliğinde alanlarında yetkin öğretim sorumlularından yabancı dil öğreneceksiniz. Sınıf hocalarınızın ve bağlı olduğunuz birimin yönlendirmelerine uyum gösterdiğiniz sürece keyifli ve verimli zaman geçireceğinizi bizzat göreceksiniz. Yabancı dil öğrenme süreci kendi içinde bir serüvendir, sizler de bu serüvenin bir paydaşı olarak burada geçireceğiniz zamanı değerli kılabilirsiniz. Bu çerçevede derslerimizin yanı sıra düzenleyeceğimiz destekleyici faaliyetlere de katılmanızı öneriyorum.

Bu yıl uygulayacağımız eğitim-öğretim planlarımızı tamamladık. Yaptığımız planlamaların başarılı olması için sizlerin de süreçlere etkin katılımı ve katkısı yıl sonunda elde edeceğimiz başarıda büyük rol oynayacaktır. Tüm hazırlık eğitimi sürecinizi en ayrıntısına kadar anlatan Öğrenci Bilgilendirme Kitabı’nda gerekli olacak tüm bilgiler mevcuttur. Sizlerden hak ve yükümlülüklerinizin farkında olarak hareket etmenizi bekliyoruz. Derslerimizde orijinal ders kitapları kullanılacaktır. Bu noktada hepinizden gerekli hassasiyeti bekliyoruz. Ani gelişen durumlarda sınıf hocalarınız üzerinden biriminize başvurabilirsiniz. Yakın zamanda seçeceğiniz sınıf temsilcileri, birim ve Yüksekokul temsilcileri aracılığıyla da genel görüş ve beklentilerinizi bize ulaştırabilirsiniz. Yüksekokulumuz bünyesinde yer alan ve gün boyu hizmet veren Psikolojik Danışma ve Rehberlik Ünitesinden ihtiyaç durumunda yararlanabilirsiniz. İlgili ünitemiz sizleri özel ve genel bazı konularda yıl boyunca bilgilendirip destekleyecektir.

Pandemi koşulları açısından daha olumlu bir konumda olmamıza rağmen sizlerden mesafe ve hijyen konusunda titizliğinizi sürdürmenizi bekliyoruz. Yüksekokulumuz binasında hijyen ve temizlik konularında aldığımız önlemleri bu yılda aksatmadan sürdüreceğiz. Tuvaletlerimizde sürekli olarak sabun, havlu ve tuvalet kâğıdı bulunacaktır. Koridorlarımızda bulunan dezenfektasyon makinelerini düzenli olarak kullanmanızı bekliyoruz. Ayrıca binamızın içini düzenli olarak dezenfekte etmeye devam edeceğiz.

Hazırlık sınıfında hocalarınız ve sınıf arkadaşlarınızla oluşturacağınız sıcak ve dayanışmacı ortam sayesinde unutulmaz anılar biriktirmenizi umuyorum. Bu duygu ve düşüncelerle Hacettepeli olmanın keyfini çıkararak başarılı bir yıl geçirmenizi dilerim. 

İçten sevgilerimle.

 Dr.Öğr.Üyesi Recep ÖZBAY

 Yüksekokul Müdürü